Instalace


Návrh centrálního vysavače probíhá na základě půdorysu. Nejprve zjistíme požadavky investora, co od centrálního vysavače očekává, a poté navrhneme umístění samotného agregátu a vysavačových vstupů a doporučíme vhodné příslušenství.

První částí systému centrálního vysavače je realizace potrubí – provádí se nejčastěji v hrubé stavbě v koordinaci s ostatními instalacemi (voda, topení, odpady). Instalace zásuvek se připravuje do předem navržených míst – výška stejná jako u elektro zásuvky.

Podlahové štěrbiny se instalují do soklu kuchyňské linky, případně do soklu skříně např. v zádveří. Samonavíjecí hadici Vroom je možné instalovat do skříně kuchyňské linky nebo do míst, kde se často uklízí. Hadice ve zdi – vyžaduje speciální způsob instalace. Hadici má uživatel připravenou k okamžitému úklidu a je schovaná v trubním rozvodu.

Umístění sacího agregátu – nejlépe do garáže nebo technické místnosti. Výška cca 150 cm na střed. Od agregátu je veden výfuk nejkratší cestou mimo objekt (max. 5 m). Centrální vysavač lze vybavit hadicemi nejčastěji v délkách 9,1 nebo 10,6 m a základním příslušenstvím.

Mezi další doplňky centrálního vysavače patří štěrbina do soklů nebo zdi (nutno realizovat při instalaci potrubí) a další nástavce pro různé druhy povrchů.

Vysavačové zásuvky – nejčastější typ je ABB řada Time a Element. Dalšími možnostmi jsou zásuvky ABB NEO, FUTURE, LEVIT – nutno koordinovat při prvotním návrhu!